Bilety lotnicze Warszawa - Rzeszów
Loty do Rzeszowa
Rzeszów jest miastem tętniącym historią, z mnóstwem masywnych, gotyckich i barokowych budowli, które zachwycą wielbicieli architektury. Stolica województwa podkarpackiego kusi także urokliwymi knajpkami, malowniczym Rynkiem Głównym, czy też ciekawymi ekspozycjami muzealnymi.
Co warto zobaczyć w Rzeszowie
Rzeszowski Rynek Główny i Ratusz
XV-wieczny wysoki budynek o białych, bogato zdobionych ścianach od lat jest sercem Rzeszowa. To tutaj rada podejmuje kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania miasta. Swój neogotycki styl zawdzięcza renowacji przeprowadzonej w 1884 roku. To także wtedy zyskał podtrzymujące fasadę arkady. Zwiedzanie rynku pełnego sklepików, klimatycznych kawiarni i kramików umili z pewnością hejnał wygrywany z wieży ratuszowej o każdej pełnej godzinie. Tani lot do Rzeszowa to wyjątkowa okazja do spotkania dragona milicji księcia Lubomirskiego, z którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kościół Farny
Sąsiadujący z Rynkiem Głównym gotycko – barokowy kościół to obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania Rzeszowa. Patronujący tej budowli św. Wojciech i św. Stanisław są przedstawieni na XVIII-wiecznych obrazach olejnych, umieszczonych w bocznych nawach kościoła. Wcześniej w tym miejscu stała niewielka drewniana świątynia, którą strawił pożar. To wydarzenie było powodem rozpoczęcia budowy w XV wieku. Tuż przed kościołem znajduje się charakterystyczna dzwonnica, której kopułę wieńczy figurka anioła wskazującego kierunek wiatru.
Zamek Lubomirskich
Rzeszowska pierwsza linia obrony przed Tatarami i Kozakami musiała budzić respekt. Potężna forteca typu bastionowego położona jest na wzgórzu. Zamek otoczony został masywnymi murami obronnymi oraz fosą utrudniającą dotarcie i atak bezpośredni. Usytuowane na rogach wałów bastiony wznoszą się pięć metrów powyżej fosy. Legenda głosi, że zamek powstał jako zadośćuczynienie za chybiony zakład Jerzego Ignacego Lubomirskiego. I choć ta monumentalna budowla w przeszłości dawała wiele dumy i radości z obrony okolicznych terenów, jest też ciemny rozdział jej historii. W czasie II wojny światowej zamek stanowił miejsce kaźni, co upamiętnia stworzona przez IPN „Sala pamięci”. Dziś mieści się w nim Sąd Okręgowy.
Muzeum Dobranocek
Jeśli planujecie zawitać do miasta wraz ze swoimi pociechami jest jedno miejsce, którego z pewnością nie możecie przegapić. Tani bilet lotniczy do Rzeszowa to niepowtarzalna szansa na przeniesienie się w czasie do słodkich lat dzieciństwa. Rzeszowskie Muzeum Dobranocek to przede wszystkim sentymentalny powrót do kukiełkowych i rysunkowych produkcji łódzkiego studia SE-MA-FOR, które niegdyś wieńczyły każdy dzień. W ramach stałej ekspozycji muzeum można zwiedzić pokoik Misia Uszatka, przyjrzeć się z bliska Coralgolowi i jego towarzyszom przygód, przybić piątkę pingwinowi Pik-Pokowi, a nawet zobaczyć jak wyglądały pacynki pierwszej polskiej dobranocki – Jacka i Agatki. Można również wziąć udział w procesie powstawania „Reksia”, czy „Bolka i Lolka”. Retrospekcyjne tournée wieńczą machające „na do widzenia” eksponaty związane z produkcjami zagranicznymi, jak „Smerfy”, „Wilk i zając”, czy sympatyczny „Krecik”.