Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Lwowa

Dzięki wygodnym połączeniom lotniczym Lwów staje się powoli miastem, do którego Polacy  coraz chętniej zaglądają na weekend lub krótki urlop. Decydując się na tani lot do Lwowa można mieć pewność, że poczujemy się tu niemal jak u siebie. Ślady polskiej historii widoczne są nie tylko w zakątkach kamienic, ale i wielu głównych zabytkach miasta. Dzisiejszy Lwów to zarówno architektoniczne perełki sięgające nawet XVI wieku, kościoły, pałace i pomniki, jak i zupełnie współczesne stylowe kawiarnie, restauracje i galerie sztuki.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Opera Lwowska

Lot do Lwowa to okazja do odwiedzenia Opery Lwowskiej. Najokazalszy budynek miasta znajduje się w jego centrum, zaledwie kilka minut spacerem od pomnika Adama Mickiewicza. Opera Narodowa, otwarta w 1900 roku po czterech latach budowy, stanowi tak charakterystyczny punkt w krajobrazie Lwowa, że nie sposób jej przegapić, a z pewnością nie da się jej pominąć w turystycznym planie dnia. Monumentalna fasada  bogato zdobiona rzeźbionymi elementami jest w zdecydowanej większości dziełem Polaków. Wieńczące tympanon alegoryczne rzeźby Poezji, Muzyki, Sławy, Fortuny, Komedii i Tragedii wyszły spod dłuta Stanisława Wójcika. Inni polscy rzeźbiarze tamtego okresu wykonali także figury muz Talii, Melopomene, Polihymni i Erato. Wnętrza Opery są równie piękne i widowiskowe, dlatego warto pokusić się o  spędzenie w nich kilku kolejnych godzin. Zakup biletu na jeden ze spektakli znajdujących się w bieżącym repertuarze nie jest problematyczny, a wybór może ułatwić fakt, że sztuki wystawiane są w wielu językach, także po Polsku.

Kaplica Biomów

Kaplica Biomów jest jednym z wielu dowodów na ogromny wpływ handlu i migracji bogatych kupców w XVII wieku. Wybudowana została tuż przy jednym z najstarszych kościołów Lwowa – gotyckiej Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jej głównym inicjatorem był pochodzący z Transylwanii kupiec i sekretarz polskiego króla Stefana Batorego, Jerzy Boim. Kaplica początkowo została wzniesiona na terenie zlikwidowanego w XVIII wieku cmentarza. We jej wnętrzu znajdowało się zaś 14 grobowców rodu pomysłodawcy. Liczne marmurowe, wapienne i alabastrowe płaskorzeźby i elementy dekoratorskie sprawiają, że fasada budynku wciąż stanowi nie lada ciekawostkę dla odwiedzających Lwów turystów. Dzisiaj w jej wnętrzach eksponowane są dzieła malarskie należące do zbiorów Lwowskiej Galerii Obrazów.

Dom Naukowców

Budynek sąsiadujący bezpośrednio z Uniwersytetem Lwowskim, którego wejścia strzegą dwie postaci atlantów, przyciąga uwagę każdego miłośnika neobarokowych budowli. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż gmach dawnego kasyna szlacheckiego został uznany za najpiękniejszą lwowską budowlę tego typu. Pod koniec XIX wieku duet niemieckich projektantów Ferdinand Fellner i Hermann Helmer podjął się wybudowania miejsca spotkań najzamożniejszych mieszkańców, właścicieli koni i ziem. Najznamienitsi goście dobijali tutaj interesów, a pomyślność swoich decyzji opijali szampanem płynącym z marmurowej studni. Kupując bilet lotniczy do Lwowa możemy przechadzać się po tych wnętrzach wyobrażając sobie dawne życie miejskiej socjety. Bogato zdobioną klatkę schodową uzupełniają kolorowe witraże wpuszczające barwne promienie słońca.

 Cmentarz Łyczakowski

Są takie miejsca, w których czas się zatrzymał. Takim miejscem jest najstarsza lwowska nekropolia, będąca także jedną z najstarszych w Europie. Historia Cmentarza Łyczakowskiego sięga 1786 roku, choć zmarłych chowano w tym miejscu już o wiele wcześniej. Obecnie znajduje się na nim ponad trzysta tysięcy mogił. Przechadzając się alejkami cmentarza uwagę zwraca różnorodność nagrobków. Obok siebie znajdują się dotknięte czasem krzyże i kolumny, dalej rzeźby i posągi aniołów i Matki Boskiej, gdzie indziej usytuowane są pojedyncze kapliczki grobowe. Wśród osób pochowanych na Cmentarzu Łyczkowskim znajdziemy również wielu Polaków. Są wśród nich Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, czy Zygmunt Gorgolewski. Na terenie Cmentarza Łyczakowskiego znajduje się także wydzielona jego część poświęcona żołnierzom poległym w latach 1918-1920 w bitwach o Lwów i Małopolskę Wschodnią. To Cmentarz Obrońców Lwowa, zwany także Cmentarzem Orląt Lwowskich.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail