Bilety lotnicze Warszawa - Kanton
Loty do Kantonu
Podobno do Kantonu zjeżdżają architekci z całego świata, mogąc dać upust swoim projektowym fantazjom. Futurystyczne bryły budynków wypełniające centrum sprawiają wrażenie przybywających z przyszłości. Nie można jednak zapominać o korzeniach, z których wyrosło te miasto. Zabytkowe świątynie i starożytna architektura mieszają się z nowoczesnością. Choć Kanton nie jest typowym miastem turystycznym, jednak to właśnie tu – jak nigdzie indziej – poczuć można prawdziwego ducha współczesnych Chin. Tani lot do Kantonu to wyjątkowa okazja, by poznać te potężne i wyjątkowe miasto.
Co warto zobaczyć w Kantonie
Qingping Market
Podobno kantończycy jedzą wszystko. Wszystko co pływa, stoi lub lata, a nie jest statkiem, stołem lub samolotem. Potwierdzenie tego powiedzenia możemy znaleźć na Qingping Market. Potężny, podzielony na sektory bazar oferuje świeże ryby, zioła, wieprzowinę, ale również świerszcze, żółwie czy węże – wszystko z przeznaczeniem do zjedzenia. Choć wraz z postępem cywilizacyjnym i rozwojem, Chińczycy zaczęli potępiać jedzenie psów czy kotów, wiele osób doskonale pamięta czasy, w których było to praktykowane, a zwierzęta te były sprzedawane właśnie na Qingping Market. Chińczycy prowadzący bary czy garkuchnie robią tu zakupy nawet kilkukrotnie w ciągu dnia – podstawą kuchni kantońskiej jest świeżość produktów. Choć nie jest to miejsce dla wrażliwych osób, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem turystów.
Świątynia Rodziny Chen
Bilety lotnicze do Kantonu umożliwiają zobaczenie na własne oczy tego bogato zdobionego kompleksu z XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługuje dach, który posiada 11 grzbietów wyglądających jak ogromne ceramiczne smoki oraz ornamenty przedstawiające krajobrazy i sceny z życia. Ciekawostką jest fakt, że w czasach, gdy świątynia powstawała, wiodącym trendem były styl zachodni, zbliżony do europejskiego. Świątynia Rodziny Chen prezentuje zaś tradycyjny styl chiński – bogato dekorowany i kolorowy. Przyglądając się ceramicznym ozdobom nie sposób wyzbyć się wrażenia, że spektakularny efekt okupiony był olbrzymią pracą wysoko wykwalifikowanych i biegłych w swym fachu artystów – rzemieślników. Początkowo świątynia była szkołą dla adeptów z klanu Chen przygotowujących się do egzaminów konfucjańskich, obecnie stanowi Muzeum Sztuki Ludowej.
Canton Tower
Budowana przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez względu na pogodę. Canton Tower została oddana do użytku w 2010 roku i miała stanowić symbol Igrzysk Azjatyckich, które odbywały się tego roku w Chinach. Jedna z najwyższych wieży Chin oferuje możliwość obejrzenia panoramy miasta z prawie 0,5 kilometra wysokości oraz przejażdżkę okrągłym wagonikiem po samej krawędzi szczytu. Odrobinę niżej – w obrotowej restauracji umieszczonej na wysokości 424 m – można napić się kawy i zjeść obiad. Przewężenie budowli skrywa zewnętrzny ogród oraz drugi z punktów widokowych.
Świątynia Guangxiao Si (Świątynia Chwalebnej Cnoty Synowskiej)
Buddyjska świątynia, której budowa datowana jest na 400 rok jest czystą esencją tego, co najpiękniejsze w duchowej kulturze Chin. Panujący w jej wnętrzu spokój i skupienie są silnie kontrastujące z rzeczywistością, która panuje na zewnątrz – pędzącą i nowoczesną. Każdy, kto chce poczuć ducha prawdziwych, zanikających już starych Chin znajdzie tu to, czego szukał. Choć lot do Kantonu trwa prawie 11 godzin zdecydowanie warto odwiedzić te miejsce. Po wejściu uderza nas intensywny, ale przyjemny zapach kadzideł. Pozostawili je tutaj modlący się za zmarłych, w intencji swoich krewnych. Ciekawostką związaną z tym zwyczajem jest niepisana reguła mówiąca o zakazie wbijania pałeczek do jedzenia w potrawy. Wytłumaczeniem jest wizualne podobieństwo obu przedmiotów i ryzyko przywołania pamięci zmarłych podczas jedzenia.