Bilety lotnicze Warszawa - Jekaterynburg
Loty do Jekaterynburga
Jekaterynburg to ogromna metropolia, która leży na trasie Kolei Transsyberyjskiej w centrum Uralu. Oprócz nowoczesnej architektury i industrialnego charakteru ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc i zabytków, dlatego warto zatrzymać się tutaj na dłużej i poznać jego historię, która rozpoczęła się w odległej przeszłości, ale szczyt rozwoju miasta rozpoczął się dopiero w XVIII wieku.
Co warto zobaczyć w Jekaterynburgu
Wielki Złatoust – prawosławna cerkiew wzniesiona w stylu bizantyjskim w 1847 roku. Wysokość świątyni – 77 metrów – czyni ją najwyższą budowlą w Jekaterynburgu zwieńczoną pięcioma kopułami. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia cerkiew została zniszczona, a odbudowano ją ostatecznie w 2008 roku.
Cerkiew na Krwi – z powstaniem tej cerkwi wiąże się tragiczna historia wymordowania przez bolszewików całej rodziny imperatora Mikołaja II. W podziemiach budynku, który wcześniej mieścił się na miejscu świątyni miała miejsce egzekucja. W latach 2000-2003 wybudowano cerkiew w stylu rosyjsko – bizantyjskim, a przy wejściu znajduje się monument poświęcony rodzinie Romanowów.
Monaster Świętych Cierpiętników Carskich – miejsce to jest również poświęcone wymordowanej rodzinie Romanowów. W 1918 roku w klasztorze zostały ukryte szczątki cara Mikołaja II i jego bliskich. Obecnie przy monasterze działa muzeum, w którym eksponowane są przedmioty należące do rodziny.
Muzeum Geologiczne – w którym można kupić niepowtarzalną biżuterię wykonaną z kamienia Ural.
Swierdłowskie Obwodowe Muzeum Krajoznawcze – zgromadzone są w nim dzieła sztuki, obiekty historyczne i archeologiczne związane z ziemią uralską. Obecnie można podziwiać w nim zbiory: historii naturalnej, archeologiczny, malarstwa i grafiki, ikon, wyrobów metalicznych, numizmatyki, broni, starodruków i dokumentów, fotografii i negatywów, porcelany i ceramiki, etnograficzny i kolekcję orientalną.
Ałapajewsk – położone w niedalekiej odległości od Jekaterynburga miasto, w którym dorastał kompozytor Piotr Czajkowski. Warty odwiedzenia jest jego dom-muzeum oraz muzeum budownictwa drzewnego prezentujące wiejskie domostwa z XVII/XVIII wieku.
Pomnik klawiatury – ten zaskakujący monument odzwierciedla układ klawiszy na klawiaturze QWERTY i ma za zadanie symbolizować nowoczesność i postęp Jekaterynburga.
Jekaterynburski cyrk – miejsce, które również zasługuje na uwagę podczas zwiedzania miasta, gdyż nie jest tradycyjnym cyrkowym namiotem, ale oryginalną budowlą zakończoną kopułą. Organizowane są w nim festiwale cyrkowe oraz zajęcia gimnastyczne i akrobatyczne dla dzieci.
Ogród zoologiczny i Aquapark Limpopo – wizyta w ogrodzie zoologicznym, który znajduje się w samym centrum miasta oraz aquaparku to idealny pomysł na relaksujące zakończenie wyczerpującej wycieczki.